Ježci v Čapím hnízdě 14.6.2014

Napsal: Jarda | Dne: 14.6.2014 | Proběhne: 14.06.2014

Kategorie: Fotogalerie a kronika 2014 Novinky

Ježci v Čapím hnízdě 14.6.2014

V sobotu 14.6.2014 jsme se mi, Ježci a další děti a vedoucí z členských spolků Rady dětí a mládeže Jihočeského kraje vydali na cestu autobusem do Ekocentra Čapí hnízdo u Olbramovic. Akce se zúčastnilo celkem 51 účastníků ze spolku T.O.Ježci, o.s., Pionýr, z.s – Jihočeská krajská organizace Pionýra, Koníček, o.p.s a s Diagnostického ústavu Homole.

Po příjezdu jsme si nejprve prohlédli handicapovaná zvířata zachráněná Ekocentrem, prošli si stezku po farmě s hospodářskými zvířaty a pak si společně na ohni opekli buřtíky. Nejvíce se dětem líbil samozřejmě čáp, orel mořský, vydra – Vydrýsek, lemuři, divoké prase, malý koloušek Daňka skvrnitého a různá plemena koní, které se pásli na pastvinách.  Od průvodkyň z Ekocentra se děti dozvěděly mnohé zajímavosti o zvířatech a poznaly, jakou má důležitou funkci Ekocentrum v záchraně zvířat.

Po obědě si děti zahrály míčové hry a čekalo na ně lanové centrum s prolézačkami. V 15,30 hodin se výletníci museli vydat na zpáteční cestu do Českých Budějovic, kde na ně již čekali rodiče. Vedoucím dalo hodně práce, než šťastné děti do autobusu usadili,  protože všem se v Ekocentru moc líbilo a nikomu se nechtělo domů. Výletu také přálo příjemné počasí, které jak Jarda tvrdil objednal.

V autobuse si děti zahrály hru s názvem Jo – ne. Jejich úkolem bylo neříkat slova jo a ne. Kdo tato slova řekl, musel odevzdat jeden z pěti čapích životů, které na začátku hry získal. Děti se záludnými otázkami snažily životy od ostatních získat. Vyhrál Harry který získal dokonce 19 životů. Za odměnu získaly děti od Rady dětí a mládeže Jihočeského kraje přívěsek na klíče – baterku a rozešly se unavené a šťastné se svými rodiči domů. Všichni se těší na další společný výlet.

Přiložené soubory